A za pół roku znów będą…

 

Wakacje. Wiemy, wiemy dopiero początek roku i to ferie zimowe są bardziej za pasem. Prawie nikt nie myśli jeszcze o wakacjach (choć nasi lektorzy zauważają już wyraźną tęsknotę za długimi letnimi dniami w oczach swoich kursantów). Skoro prawie nikt o wakacjach jeszcze nie myśli, warto wykorzystać ten moment i zrobić pierwszy krok wcześniej, nim nastąpi wielkie oblężenie.

Niby to samo, a jednak inaczej… lepiej


Na obozie językowym jest to, co na innych obozach: pobudka, śniadanie, plażowanie, rozmaitej maści gry i zabawy, wycieczki, nieprzespane noce, których godziny upływają na rozmowach w doborowym towarzystwie, pierwsze miłości, piękne przyjaźnie, obdarte kolana i niosący się po korytarzach ośrodka wypoczynkowego śmiech.

Ale obóz językowy ma też to, czego inne nie mają: daje wszystkim szansę na wykorzystanie języka w praktyce, posłużenie się nim w codziennych sytuacjach, podszlifowanie umiejętności i przełamanie bariery językowej w komunikacji z drugim człowiekiem. Dlatego właśnie w Live stawiamy na obozy językowe dla dzieci i młodzieży.

Trochę historii

We współpracy z biurem podróży ATAS (które w obiegłym roku otrzymało w ogólnopolskim konkursie nagrodę Touroperatora roku w kategorii “turystyka Młodzieżowa”) od kilku lat organizujemy wyjazdy językowe dla naszych słuchaczy. Byliśmy już cztery razy w Jastrzębiej Górze, raz w Londynie i raz na Malcie. Za każdym razem nasi kursanci wracali uśmiechnięci, szczęśliwi z mnóstwem wspomnień i dodatkową siłą do podjęcia wyzwań językowych w kolejnym roku nauki. 

W Londynie i na Malcie nasi starsi słuchacze (13-18 lat) mieli okazję poznać kulturę krajów anglojęzycznych z pierwszej ręki, mieszkali bowiem u miejscowych rodzin – jedli z nimi śniadania, rozmawiali na każdy możliwy temat i poznawali się z innymi zagranicznymi gośćmi zamieszkującymi pokoje obok. W Londynie ćwiczyli język nie tylko na ulicy, ale i na warsztatach z Native Speakerami. Na Malcie poza codziennymi rozmówkami, nasi kursanci zanurzali się w melodii języka angielskiego na zajęciach w Link School of English O naszej wyprawie na Malcie więcej możecie poczytać tutaj. 

Młodsi słuchacze (8-14) upodobali sobie Jastrzębią Górę, gdzie podczas zajęć z Native Speakerami organizowali dni tematyczne takie jak Movie Day, Sports Day czy Food Day, kręcili własny film i nagrywali obozowe hity.

Gdzie w tym roku?

W tym roku też wybieramy się na obozy, nie tylko językowe. 

Do Darłówka (8-12 lat, 09.07-16.07, 1690 PLN + 220 PLN transport) – pięknej nadmorskiej miejscowości, gdzie najmłodsi słuchacze będą mieli okazję podszlifować język, podczas zajęć oraz w rozmowie z Native Speakerem, który będzie snuł opowieści o swoim kraju dając wszystkim obozowiczom szansę osłuchać się z językiem i lepiej zrozumieć różnorodność kulturową. Co więcej, podczas obozu będzie czas na Mindfulness – bijący rekordy popularności nurt pozwalający na lepsze zrozumienie nas samych, otaczającego nas świata, otwierający samoświadomość i uczący samoskupienia. Zajęcia przygotuje Pani Aurelia Szokal – trenerka specjalizująca się w pracy z dziećmi. Ponadto dzieci skupią się na rozwoju umiejętności komunikacyjnych, poznawczych, na pracy w zespole, ale także na właściwym sposobie komunikowania swoich pragnień, potrzeb i nazywania uczuć.

Do Kotliny Kłodzkiej (6-13 lat, 13.08-20.08, 1647 PLN) – na górskie wędrówki i wesołe warsztaty językowe, na których z pewnością nikt nie będzie się nudził. A po wędrówkach – tych pieszych i tych językowych – znajdzie się czas na inne przyjemności i przygody. W planach mamy warsztaty z robienia musujących kul do kąpieli, grę Capture the Flag, wizytę w kopalni uranu, kulinarne wyzwania w programie “Ugotowani”, spacer w chmurach w parku linowym i szansę na rozpoczęcie prawdziwej kariery na warsztatach “Zostań Youtuberem”. A to tylko czubek Gór Stołowych, które będziemy podziwiać każdego dnia.

Do Norwegii, Szwecji i Danii (13-18 lat, 13.08-20.08 2499PLN + 157 EUR) – na skandynawską wyprawę z warsztatami językowymi prowadzonymi metodą projektów. Najpierw udamy się do Danii, do Kopenhagi, by poznać jej najsłynniejsze zakamarki i zaznać nieco kultury podczas wizyty w Muzeum Narodowym. Potem do Norwegii, do Lillehammer, na skocznie narciarską i do unikatowego Skansenu Maihaugen zwanego “najbardziej zielonym muzeum”, by w nieszablonowy sposób poznać nieco historii. Następnie do Flam, by popłynąć w rejs wzdłuż norweskich fiordów i przejechać się koleją wiodącą wzdłuż głębokiej i stromej doliny Flam i dojechać do Muzeum Kolejnictwa. W Oslo poczujemy się jak Nobliści zwiedzając Instytut Noblowski. A na koniec zajrzymy do Szwecji do Goteborga na spacer po mieście i wizytę w Muzeum Volvo. Może dzięki naszej wyprawie  spojrzycie na Skandynawię nieco inaczej niż autorzy popularnych kryminałów.

Do Włoch! (12-18 lat, 23.07-02.08., 2290 PLN + 120 EUR) na podróż marzeń po najpiękniejszych rejonach Półwyspu Apenińskiego. W Weronie poczujecie się jak Romeo i Julia, w Mediolanie będzie okazja do wcielenia się w kibica i piłkarza piłkarskiej Ligii Mistrzów na stadionie San Siro, a w Pizie postaracie się wyprostować wieżę podtrzymując ją własną ręką. No i oczywiście będzie plażing, kąping i opalaning na Riwierze Adriatyckiej i całodzienna zabawa w jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki. A na koniec wizyta w Wenecji!

No to co? Walizki już spakowane?

Zapraszamy do biura Live po więcej informacji. Mamy ograniczoną liczbę miejsc na każdy z wyjazdów, więc nie czekajcie i już dziś zaplanujcie wakacje z Live.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s