Egzaminy nie takie straszne

Słowo egzamin kojarzy się większości osób raczej nieprzyjemnie. Stres, godziny spędzone na nauce i kolejne odsiedziane na niewygodnym krześle. Często bywa tak, że egzaminy są koniecznością, z której nic konkretnego nie wynika. Na szczęście nie musi tak być. Od wielu lat egzaminy językowe Cambridge, do których mogą podejść kursanci Live, zaprzeczają utartej, nieprzyjemnej definicji egzaminu.

Egzaminy z pożytkiem

Dla Twojego dziecka. Niezależnie od wieku kandydata i poziomu zdawanego egzaminu testy Cambridge pozwalają sprawdzić dotychczasowe osiągnięcia na polu językowym i nadają sens dalszej nauce języka. Ponadto, budują poczucie wartości i pozwalają się wyróżnić. Dają poczucie sukcesu i zadowolenia z siebie. Przygotowują do kolejnych ewaluacji, przyzwyczajają do zewnętrznych weryfikacji i uczą radzenia sobie ze stresem.

Dla Ciebie. Testy Cambridge to dobrze zainwestowane pieniądze w przyszłość Twojego dziecka i zwiększenie jego szans na rynku pracy, dzięki dodatkowym kwalifikacjom. Testy Cambridge pozwalają zweryfikować umiejętności i postępy dziecka, ale także pracę lektora, szkoły i jej poziom nauczania.

Cambridge YLE STARTERS, MOVERS & FLYERS dla dzieci w wieku 7-12 lat

To egzaminy, które zostały zaprojektowane tak, aby motywować młodszych uczniów i wzmacniać ich pewność siebie krok po kroku. Testują wszystkie umiejętności: czytanie i pisanie, słuchanie i mówienie. Posiadają przyjazny sposób oceniania – każdy uczeń otrzymuje certyfikat, na którym znajdują się zdobyte tarcze odpowiadające wynikom.

 

Cambridge A2 Key for Schools, B1 Preliminary for Schools oraz B2 First for Schools, C1 Advanced, C2 Proficiency dla młodzieży

To egzaminy, które pomagają uczniom krok po kroku doskonalić swoje umiejętności
i udowadniać je światu. Testują przede wszystkim zdolności komunikacyjne, które można wykorzystać w codziennym życiu podróży, nauce i pracy. Tematy i zadania ukierunkowane są na doświadczenia osób w wieku szkolnym. Przygotowanie do egzaminu daje uczniom możliwość rozwijania umiejętności uczenia się i budowania pewności siebie. Kandydaci otrzymują certyfikat z szczegółową informacją na temat wyniku.

Co wyróżnia egzaminy Cambridge?

  • są oparte na najnowszych międzynarodowych trendach i standardach
  • pozwalają na śledzenie postępów ucznia i podążanie za nim
  • potwierdzają prawdziwe praktyczne umiejętności komunikacyjne
  • są akceptowane i cenione na całym świecie
  • pozytywnie wpływają na uczenie się i nauczanie
  • oferują wsparcie dla uczniów i rodziców
  • są sprawiedliwie, rzetelne i obiektywne


Jak przygotować się do egzaminów Cambridge w Live?

W Live przygotowujemy się do nich cały rok. Każdy słuchacz uczący się w w grupie przygotowuje się do egzaminu dopasowanego do niego zarówno poziomowo, jak i wiekowo. Nie znaczy to, że na zajęciach przez cały czas rozwiązujemy testy egzaminacyjne. Zadania pojawiające się na egzaminach są wplatane w plan zajęć. Ponadto w Live organizujemy dodatkowe zajęcia przygotowujące BOOST, na które można zapisać się w biurze Live oraz bezpłatne egzaminy próbne. Dodatkowo słuchaczom zapisanym na egzamin oferujemy pakiet bezpłatnych zajęć przygotowujących do egzaminu, a także próbny egzamin ustny, by maksymalnie ograniczyć stres przed nieznanym.

Egzamin Próbny

Już 21 marca (w sobotę) organizujemy próbny egzamin KET i PET, a 28 marca (w sobotę) próbne egzaminy Cambridge YLE Starters, Movers i Flyers. Po napisaniu przez słuchaczy, egzaminy sprawdzą nasi wykwalifikowani lektorzy, przekażą kursantom wyniki i omówią z nimi zadania. Będzie to dla nas wszystkich cenna informacja, nad którymi elementami językowymi warto jeszcze popracować, a które wystarczy już tylko utrwalać, by egzamin w czerwcowej sesji zdać jak najlepiej. Na każdy z poziomów mamy ograniczoną liczbę miejsc. Dlatego warto zarezerwować sobie miejsce już dzisiaj. Można to zrobić w biurze Live.

Sprawdź sam

Więcej informacji na temat egzaminów można uzyskać na stronie Cambridge. Znajdują się tam także materiały pomocnicze zarówno dla rodziców jak i dla kandydatów. Biuro Live i nasi lektorzy również służą pomocą. Nie bójcie się pytać i nie bójcie się więcej egzaminów.

Jedna myśl na temat “Egzaminów nie trzeba się bać!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s