Przerwa?
Jeśli potrzebujesz przerwy, to ją sobie zrób – głoszą poczytne poradniki, lifestylowe strony internetowe no i właściwie podpowiada nam to także zdrowy rozsądek, nasze ciało i umysł. Przerwa działa kojąco, pozwala na regenerację, nabranie nowych sił i motywacji do dalszej pracy. Nie każda przerwa powinna być jednak bardzo długa, szczególnie ta od nauki języka obcego.

Dłuższa przerwa szkodzi
Przerwa od nauki języka nie powinna być bardzo długa. Oczywiście tydzień czy dwa bez nauki nie sprawią, że wszystkie umiejętności językowe nagle znikną, tak jakby nigdy ich nie było, ale…

Trudniej będzie Ci wrócić do nauki języka. Kiedy jesteśmy w rytmie zajęć, odbywających się regularnie, nasze mózgi są przyzwyczajone do przełączania się na tryb pracy w innym języku. My przyzwyczajamy się do spotkań, wykonywania określonych zadań w określonym czasie. Dwu czy nawet trzymiesięczna przerwa w nauce języka, a następnie powrót do zajęć można śmiało porównać do powrotu do pracy po długim urlopie – chyba wszyscy wiemy jak wygląda pierwszy poniedziałek po, prawda?

Ryzykujesz pojawienie się blokady. Zdarza się, że dłuższa przerwa w nauce języka skutkuje pojawieniem się blokady językowej. I choć wszystkie struktury i gramatykę mamy w głowie, nie jesteśmy w stanie wyprodukować z siebie słowa i to jeszcze w grupie, której członkowie mieli krótszą przerwę i od pierwszych minut zajęć przełączają się na język obcy.

Przestajesz się rozwijać. To tak jakby postanowić zadbać o swoje ciało, a po jakimś czasie widząc początki zadowalających efektów odpuścić regularne ćwiczenia a dietę zamienić na wcinanie pizzy na kanapie przed telewizorem. Z językiem jest podobnie – wypracowaną płynność, umiejętność posługiwania się nowymi, bardziej złożonymi konstrukcjami, nagle zawieszamy. Później choć to wszystko już przerabialiśmy i teoretycznie wiemy jak wykorzystać nabyte umiejętności w przed przerwą, to jednak trzeba cześciej wracać do początków. To jak to było z tym “to be”?

Jak tego uniknąć?
Zawsze możesz wybrać kurs wakacyjny. Ten bardziej intensywny, jeśli chcesz sobie utrwalić poznany już materiał, rozwinąć zdobyte już umiejętności językowe albo dać sobie szansę na start w wyższej poziomowo grupie w przyszłym roku. Ten bardziej oparty na konwersacjach jeśli pragniesz sięgnąć po jeszcze więcej niż język i zafundować sobie wakacyjną wyprawę do Włoch, Hiszpanii czy Francji.

Mamy to czego szukasz – ONLINE
W Live chcemy, żeby Wasze umiejętności językowe ciągle rosły, dlatego zorganizowaliśmy dla Was kursy wakacyjne online! Co możecie wybrać?

Kurs wakacyjny języka angielskiego: 3 x w tygodniu po 90 minut przez 3 tygodnie. Cena First Minute: 359 PLN (do końca maja), później 499 PLN.

Konwersacje kulturowe: hiszpański, włoski, francuski 2x w tygodniu po 90 minut przez cały miesiąc! Porozmawiacie o filmach, tradycjach i jedzeniu, które będziecie mogli przygotować u siebie w domu! Cena First Minute: 319 PLN (do końca maja) później 449 PLN.

Zapisy na wygodnym portalu konfeo:

Na kurs wakacyjny języka angielskiego tutaj.
Na konwersacje kulturowe z hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s