Po długim urlopie ciężko wrócić do pracy prawda? Podobnie jest z nauką języków. Nieważne czy wracamy po wakacjach, czy po dłuższym wypoczynku. Chęci często brakuje. Jak więc się zmotywować na nadchodzący rok i sprawić, żeby tej motywacji nie zabrakło w jego trakcie? Mamy dla Was 6 pomysłów jak tego dokonać:

1. Weźcie ze sobą na kurs drugą osobę, która pomoże Wam w chwilach słabości i z którą będziecie mogli przećwiczyć materiał poznany na zajęciach. 

2. Lubicie korzystać z kalendarzy i plannerów? Wpiszcie do nich niezmazywalnym długopisem i wielkimi literami, że danego dnia o danej godzinie macie kurs językowy spotkanie ze znajomymi w języku obcym, którego nie możecie opuścić.

3. Zapłaćcie za cały kurs z góry. Nie dość, że wyjdzie Was to taniej, to jeszcze nie będziecie musieli pamiętać o comiesięcznych płatnościach, a i ciężej będzie zrezygnować z podjętej decyzji.

4. Wyznaczcie sobie cel, który byłoby cieżko osiągnąć bez znajomości języka. Lepsza komunikacja podczas gier online, awans w pracy, zawrotna kariera w Hollywood, a może oglądanie Netflixa bez napisów?

5. Kolekcjonujcie egzaminy! Macie YLE czas na KETa, macie KETa czas na PETa, zaczynacie od Firsta – żaden problem, przed Wami jeszcze Advanced i Prof. Stańcie się lepsi od swoich nauczycieli i rozmawiajcie swobodnie!

6. Zacznijcie działać. Po prostu zapiszcie się już dziś!

Polecamy wybór jednego pomysłu. Kolejne pięć będziecie mogli wykorzystać w następnych latach nauki. A jak już wykorzystacie wszystkie, zawsze możecie zacząć jeszcze raz!

W Live rekrutacja rusza 17 sierpnia, ale możecie już dzisiaj zapisać się na darmową rozmowę z metodykiem.

Jedna myśl na temat “motywacja na 6

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s