Halloween

O Halloween w tym roku była już mowa w lipcu, kiedy to do sejmu wpłynęła petycja obywatelska wnosząca o ograniczenie wolności dla osób obchodzących to święto, przebierających się w stroje upiorów i zbierających słodycze. Petycja, na szczęście, utknęła w martwym 😉 punkcie.

W szkole języków obcych Live nie lękamy się świąt i uroczystości związanych z kulturą krajów anglojęzycznych, dlatego postanowiliśmy dziś przybliżyć Wam nieco to święto.

Trochę historii

Jak się okazuje, Halloween wcale nie jest świętem pochodzącym z Ameryki. Pierwsze wzmianki o nim znajdziemy zarówno u Rzymian pod postacią Pomony – święta na cześć bóstwa owoców i nasion, jak i w starodawnej tradycji Irlandzkiej, znane jako Samahin czyli uroczystości koniec lata, kiedy to złe duchy wędrowały z zaświatów z powrotem na ziemię. I to właśnie emigrujący ze swojej ojczyzny Irlandczycy przywieźli do Ameryki ów święto, które dziś znamy jako Halloween. Poza Irlandią i USA, Halloween pod różnymi nazwami obchodzi się także w Niemczech, na Litwie w Anglii czy Meksyku.

Co robić w Halloween?

Przede wszystkim, powinniśmy się dobrze bawić. Przebieranie się za stwory, zbieranie cukierków, łowienie jabłek z wody czy wycinanie dyni powinno być okazją do spędzenia czasu wspólnie i odkrycia tradycji oraz kultury innych niż nasza. To także moment na to, żeby na chwilę się przestraszyć a potem zbyć śmiechem historię o zombie, wilkołakach, czarownicach i wampirach. 

Co robimy w Halloween w Live?

Jak co roku organizujemy dla Was świetną zabawę z grami i konkurencjami. Pojawi się także trochę języka angielskiego. Dlatego już dziś zapraszamy Was na sobotę 31 października od 18 do 21 do Live. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-12 lat. Będzie nam miło, jeśli przebierzecie się w upiorne stroje. Pamiętajcie o maseczkach!

Zapisów można dokonać klikając tutaj! I to w pakiecie z zabawą andrzejkową i warsztatami świątecznymi w specjalnej cenie! Uwaga, mamy ograniczoną liczbę karnetów na wydarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s