O egzaminach Cambridge pisaliśmy już w marcu i zachęcaliśmy do wzięcia udziału w egzaminach próbnych. Szyki pokrzyżowało nam wiadomo co, ale już jutro wracamy, a właściwie Wy wracacie do gry razem z egzaminami próbnymi FCE, CAE, CPE, które organizujemy dla Was online. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie tutaj (macie jeszcze szansę się dołączyć, jeśli chcecie spróbować swoich sił albo jeśli planujecie zdawać właściwy egzamin już w grudniu w szkole języków obcych Live).

A tymczasem sprawdźcie listę zalet które niesie ze sobą zdanie egzaminów main suite i uzyskanie certyfikatu na określonym poziomie:

Zdanie egzaminu First (FCE) na poziomie B2 zwiększa szansę na otrzymanie pracy w firmie, gdzie językiem używanym w komunikacji jest angielski, pozwala też na wzięcie udziału w kursie wstępnym, przygotowującym do studiów w języku angielskim. W zależności od regulaminu i statutu wyższych uczelni w Polsce, pozwala na zaliczenie zajęć z języka angielskiego i zwolnienie z egzaminu końcowego oraz daje szansę na start w programach wymiany międzyuczelnianej. Honoruje go Urząd Służby Cywilnej przy wymaganiach dotyczących aplikantów na pracowników polskiej służby cywilnej oraz MEN jako potwierdzenie wymaganej znajomości języka od pilotów wycieczek. FCE umożliwia też rozpoczęcie studiów pierwszego stopnia w języku angielskim w niektórych krajach nieanglojęzycznych.

Zdanie egzaminu Advanced (CAE) na poziomie C1 udowadnia pracodawcom i uczelniom wyższym, że posiadacz certyfikatu na tym poziomie płynnie posługuje się językiem angielskim w różnorodnych sytuacjach. Korzyści płynące z uzyskania pozytywnego wyniku na tym egzaminie są identyczne jak te wynikające ze zdania egzaminu First (FCE), ale powiększone o kilka bonusów. CAE jest honorowany przez MSZ jako potwierdzenie umiejętności językowych do nadania stopnia dyplomatycznego oraz podczas rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie brytyjskie. Pozwala uzyskać do 70 dodatkowych punktów UCAS Tariff i jest potrzebny podczas rekrutacji na uniwersytety i instytuty TAFE w Australii. Zwiększa także szanse na uzyskanie wizy studenckiej do Australii oraz zdobycia lepszego miejsca na rekrutacji do uczelni wyższych w USA i Kanadzie.

Zdanie egzaminu Proficiency (CPE) C2, poza korzyściami wymienionymi już przy poprzednich egzaminach, jest dowodem dla pracodawców, że posiadacz certyfikatu odnajdzie się w każdej językowej sytuacji. Co więcej, CPE daje możliwość rozpoczęcia studiów podyplomowych lub doktoranckich na anglojęzycznym uniwersytecie.

A przy tym wszystkim każdy ze zdobytych certyfikatów daje wielką frajdę z potwierdzenia zdobytych nowych umiejętności językowych, na które pracowaliście tak wytrwale.

To co? Widzimy się jutro (17.10 sobota) na egzaminie próbnym online w wirtualnych pokojach szkoły języków obcych Live, a potem na właściwym na miejscu w grudniu. Jeśli jeszcze nie potwierdziliście swojej obecności, koniecznie dajcie nam znać dzisiaj. Zadzwońcie pod 530-061-766 lub 731-404-134.

Jedna myśl na temat “A po co? A na co?- o egzaminach main suite Cambridge słów kilka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s