Dziś kiedy wszyscy korzystamy z nauczania hybrydowego i zdalnego, często wydaje nam się, że proces nauczania zubożał i nie jest już tym czym był kiedyś. Jednocześnie nie dostrzegamy plusów związanych z nową formą edukacji i zapominamy o nowych umiejętnościach, które razem z nią nabywamy. Czego zatem można się jeszcze nauczyć na zajęciach językowych w szkole języków obcych Live?

uczymy się komunikacji na nowo

W Live zdajemy sobie sprawę z ważnej roli jaką w naszym życiu pełni komunikowanie się. Dlatego pomagamy naszym kursantom nabierać kompetencji  językowych w zestawieniu z nowoczesnymi oprogramowaniem. Na lekcjach korzystamy z programów komputerowych służących do komunikacji i zdalnych konferencji, takich jak Zoom. Programy te podbijają obecnie światowe rynki i zmieniają sposób w jaki patrzymy na kontakt i w jaki organizujemy spotkania z innymi osobami, nie tylko te szkolne czy profesjonalne, w pracy, ale i te prywatne. Dzięki nowym umiejętnościom nasi kursanci będą potrafili skorzystać z języka obcego w zmieniającym się świecie.

uczymy się korzystać z baz danych  

Każdy uczeń Live stawia obecnie już nie tylko pierwsze ale i kolejne kroki w korzystaniu z prostych baz danych – takich jak google classroom. Chcąc zorganizować dla naszych uczniów jak najlepsze lekcje języków obcych, dzielimy się z nimi materiałami, które uczniowie nie tylko odnajdują we właściwym miejscu, ale i zapisują na dysku czy drukują – wykonując czynności, do których podstawa programowa z informatyki nie sięga aż do późnych lat szkoły średniej (o ile sięga w ogóle).

uczymy się współpracy 

W szkole języków obcych Live stawiamy także na współpracę. Nasi kursanci współtworzą prezentacje czy komponują teksty w języku obcym a także rozwiązują zadania oparte na komunikacji pracując w grupach czy parach. Wykorzystują do tego urządzenia i udostępnione przez nas programy i rozwiązania technologiczne. Nawet najtrudniejsze zadania okazują się nie być takie straszne, kiedy pracujemy nad nimi wspólnie, niekoniecznie będąc w tym samym pomieszczeniu.

stosujemy nowe rozwiązania

Praca na zajęciach z użyciem telefonu komórkowego, wykorzystanie wielu ekranów jednocześnie, wirtualne tablice, dzielenie się ekranem, wspólne uzupełnianie kart pracy, łączenie się z osobami nieobecnymi na zajęciach – nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Dziś zmieniamy się razem ze światem, zmieniamy się dla Was, by nauka języka obcego była jeszcze ciekawsza niż dotychczas, ale przede wszystkim wciąż możliwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s