Nieco Historii

Jak się okazuje Andrzejki nie zostały zapoczątkowane w Polsce, a w Szkocji już w XI wieku za panowania Malcolma III. Co ciekawe, było to święto związane początkowo z Halloween mające na celu zgromadzić pożywienie na zimę. Obecnie Szkoci obchodzą 30 listopada całkiem hucznie jako swoje święto narodowe. Dlaczego? 

Andrzejki to, jak sama nazwa wskazuje, święto Andrzeja, a patronem Szkocji jest właśnie święty Andrzej. Tego dnia w Szkocji organizowane są jarmarki, festyny i zabawy, a różne kraje na całym świecie organizują spotkania poświęcone szkockiej kulturze i muzyce oraz degustacje poświęcone szkockim pysznościom takim jak haggis.

i tradycji…

W Polsce Andrzejki, jak dobrze wiemy, wyglądają nieco inaczej. Tego dnia wróżymy sobie przyszłość z cienia powstałego z wosku przelanego przez dziurkę od klucza i sprawdzamy, kto pierwszy ożeni się lub wyjdzie za mąż przestawiając buty tak długo, aż któryś wyjdzie za próg naszego domu.

Wróżymy dobrą zabawę

A skoro i tak będziemy wróżyć to idźmy na całość i poznajmy tajniki magii w szkole języków obcych Live, która na jeden wieczór zamieni się w prawdziwą szkołę czarodziejów i czarownic taką jak Hogwart z Harrego Pottera. Szykujcie zatem swoje różdżki i ulubione zaklęcia. Czeka nas mnóstwo zabawy i konkursów, a do wygrania będzie puchar Live. 

Bilety
Pojedyncze bilety na naszą czarodziejską noc (28.11 sobota) do nabycia tutaj. Z uwagi na ciemne moce i VoldeCovida imprezę być może zorganizujemy w wersji online (o formie powiadomimy powiadomimy SMSem na tydzień przed zabawą)  razem z profesorem Mariuszem Snapem i Jagodą McGonagall. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s