Coraz to nowe doświadczenia, które rodzice wynoszą z domowych sal lekcyjnych swoich dzieci przekładają się na generalizację i zafałszowany obraz nauczania online. Szczególnie jeśli chodzi o nauczanie online najmłodszych. Dziś obalimy kilka mitów i pokażemy jak jest naprawdę, a przynajmniej, jak jest u nas w szkole języków obcych Live!

Mit
Dzieci nie ogarniają programu, za pomocą którego łączą się na zajęcia.

Prawda
Nie ogarniają, ale tylko na początku. Jeśli na pierwszych zajęciach nauczyciel zadba o to, żeby w prosty sposób pokazać uczniom najważniejsze funkcje programu, to na kolejnym spotkaniu jego obsługa nie będzie sprawiała większego kłopotu. Już po 15 minutach nawet najmłodsze dzieci potrafią same wykorzystać wiele, nawet nieco bardziej skomplikowanych funkcji. W Live zawsze poświęcamy dużo uwagi naszym najmłodszym kursantom, by mogły sprawnie korzystać z programu, za pomocą którego się z nami łączą.

Mit
Dzieci nie skupią się na zajęciach przed komputerem przez 45 min.

Prawda
Wszystko zależy od sposobu prowadzonych zajęć. Jeśli są one dobrze przygotowane i na tyle ciekawe, by przyciągnąć uwagę najmłodszych można przeprowadzić nawet lekcję 90 minutową – tak jak ma to miejsce w Live. Oczywiście w trakcie lekcji przewidziane są krótkie przerwy na ruch (tak ważny w życiu młodego człowieka), który wplątany jest w zajęcia.

Mit
Dzieci tylko oglądają nauczyciela i nie biorą udziału w zajęciach.

Prawda
Zajęcia językowe online nie są filmem na YouTube, który wymaga biernego odbierania wiadomości. Dobrze przygotowane, angażują uczniów i pozwalają na wykorzystanie wszyskich zmysłów a także domowego otoczenia do nauki.

Mit 
Na zajęciach z najmłodszymi konieczna jest ciągła pomoc rodziców.

Prawda
Trochę zaufania, kilka prostych instrukcji i dzieci radzą sobie same! Nawet jeśli nie potrafią czytać, potrafią otworzyć książkę na właściwej stronie, nawet jeśli nie do końca zrozumieją polecenie, same potrafią zapytać, co trzeba zrobić – należy im tylko na to pozwolić. A rodzice mogą zająć się swoimi sprawami 🙂 

“Bariera” ekranu wcale nie jest barierą, ale szansą na edukację w tych dziwnych czasach. Najważniejsze to nie dać się zmanipulować powielanym mitom, tylko dać szansę specjalistom i przekonać się, że da nauczyć języka w formie online, oczywiście jeśli tylko za całą nauką stoi właściwy zespół specjalistów 😉

Sprawdźcie sami razem z nami! Umówcie się na darmową i niezobowiązującą rozmowę z metodykiem tutaj 🙂 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s