Święta, ferie, odpoczynek, wolne. Tym razem tego odpoczynku było wyjątkowo dużo – niemalże miesiąc. Jak po tak długim czasie wrócić do normalnego rytmu dnia i zajęć językowych? Podpowiadamy!

1. Przede wszystkim: powoli. Zamiast rzucać się na głęboką wodę w wir pracy i nabawić się bólu głowy z powodu przeładowania bodźcami i zadaniami, lepiej stopniowo zwiększać tempo pracy, aż do osiągnięcia tego właściwego, sprzed wolnych dni. Warto przygotować sobie plan działania na pierwszy tydzień i rozłożyć wszystkie obowiązki w miarę równomiernie, z pominięciem poniedziałku. W poniedziałek pijemy kawę 😉

2. Z wyrozumieniem: dla siebie i innych. Po miesiącu przerwy można śmiało założyć, że w poniedziałek (a to jeszcze Blue Monady) i właściwie w całym pierwszym tygodniu coś może pójść nie tak. Może się zdarzyć, że zapomnimy nawet o wydawałoby się najbardziej oczywistych obowiązkach. Może się też okazać, że niektóre z zadań będziemy wykonywać wolniej niż zazwyczaj. Dlatego na kilka dni przed powrotem zerknijmy na chwilę do kalendarza i podręcznika i przypomnijmy sobie, co działo się w grudniu, by nie przegapić czegoś ważnego.

3. Z energią i pozytywnym nastawieniem. Sami znamy siebie najlepiej i wiemy, co najsprawniej ładuje nasze akumulatory. Dajmy sobie zatem sami przysłowiowego kopa na start. Może będzie to zanurzenie się w dźwiękach muzyki ulubionego artysty, a może wystarczy kilka słów powiedzianych do odbicia w lustrze, a może chwila spędzona z najbliższymi.

4. Z wizją kolejnego dłuższego wolnego i planami na jego wypełnienie Wakacje wcale nie są tak daleko jakby mogło się to wydawać.

5. Albo z wizją niesamowitych przygód. Siedzenie w domu z rodziną i zajadanie się sernikiem to jedno. Ale wszyscy wiemy, że życie smakuje najlepiej kiedy osiągamy kolejne cele i zdobywamy nowe umiejętności – kiedy jest za prosto, robi się nudno, prawda?

6. Z noworocznym postanowieniem nauczenia się czegoś nowego. Najlepiej oczywiście kolejnego języka. W Live możecie rozpocząć swoją przygodę z angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim – sprawdźcie sami https://live.edu.pl/kursy 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s