Dlaczego egzaminy próbne są tak ważne?

Kwiecień to miesiąc pod znakiem próbnych egzaminów Cambridge, do których podchodzą kursanci szkoły języków obcych Live. Co zyskują nasi słuchacze uczestnicząc w próbnych egzaminach i dlaczego w Live tak bardzo zależy nam na ich przeprowadzeniu – sprawdźcie sami.

Na właściwej drodze

Każdego roku, w ramach zajęć językowych nasi kursanci przygotowują się do jednego z egzaminów Cambridge. Najmłodsi do egzaminów YLE; młodsza młodzież 😉 do egzaminów KET i PET a Ci najbardziej zaawansowani językowo do egzaminów Main Suite: FCE (First), CAE (Advanced), CPE (Proficiency). Egzaminy próbne pomagają sprawdzić naszym uczniom czy są na właściwej drodze do celu językowego obranego na początku roku szkolnego. Dla części z nich, jest to też idealna okazja do sprawdzenia się przed egzaminami szkolnymi – egzaminem ósmoklasisty i maturą, których zadania pokrywają się z tymi, jaki można spotkać na egzaminach Cambridge.

Im więcej tym lepiej

Choć do egzaminów Cambridge przygotowujemy się przede wszystkim w trakcie kursu, to egzaminy próbne są dodatkową okazją do zmierzenia się ze wszystkimi typami zadań egzaminacyjnych na raz. Pozawalają się przy tym lepiej zorientować nie tylko słuchaczom ale i lektorom, które umiejętności językowe są już opanowane, a którym warto poświęcić jeszcze nieco więcej uwagi.

Szansa spotkania się w elitarnej grupie

Egzaminy próbne to wydarzenie równie podniosłe i ważne, co sam egzamin. W powietrzu unosi się atmosfera elitarności, a po twarzach kursantów często widać, jak bardzo im zależy. Uczniowie Live spotkają się w jednym miejscu (w tym roku w świecie online) z osobami z innych grup, które podejmują takie same wyzwania na swojej drodze językowej. Motywują się wzajemnie i dzielą doświadczeniami.

Online nie znaczy gorzej

W dzisiejszych czasach egzaminy próbne to też doskonała okazja, by sprawdzić skuteczność pracy i wysiłku włożonego podczas nauki online. Jednocześnie kursanci Live mogą przekonać się, że pod okiem profesjonalistów można osiągać kolejne sukcesy językowe nie tylko w wersji stacjonarnej.

Opanowanie stresu, kontrola czasu

Egzaminy próbne w szkole języków obcych Live to również doskonała okazja do sprawdzenia siebie i własnych reakcji na przedegzaminacyjny stres. Co więcej, uczestnicy egzaminów uczą się gospodarować czasem. Tych umiejętności nie da się nabyć nigdzie indziej w takim stopniu i w tak realistycznej formie jak na egzaminie próbnym właśnie.

Wierzymy w Was!

W Live chcemy żebyście byli gotowi na podjęcie wyzwań egzaminacyjnych i osiągali same najlepsze rezultaty, Zobaczcie jak zdający poradzili sobie z egzaminem CAE (Advanced) w ubiegłym roku:

Najbliższe egzaminy próbne już w nadchodzącą sobotę:

YLE FLYERS: 14:30 – 16:15
KET: 14:45 – 16:40
PET: 16:50 – 19:25

Zapisy na egzaminy próbne u lektorów prowadzących grupy.

A tak wyglądali nasi kursanci na egzaminach próbnych YLE STARTERS i MOVERS w minioną sobotę.

Egzamin Próbny YLE STARTERS
Egzamin Próbny YLE MOVERS

Za wszystkich podchodzących do egzaminów próbnych w szkole języków obcych Live cała kadra trzyma mocno kciuki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s