Jak wygląda rekrutacja w szkole języków obcych Live w Łodzi? Odpowiadamy na nurtujące Was pytania!

Jeśli chcecie zostać słuchaczami w Live, albo chcecie, by Wasze dziecko nim zostało, dobrze trafiliście. Ten wpis przedstawi Wam proces rekrutacyjny, do którego w Live przywiązujemy dużą uwagę, ponieważ zależy nam, żeby każdy słuchacz znalazł się w najbardziej optymalnej grupie odpowiadającej jego potrzebom.

Jeśli jesteście osobami dorosłymi i chcecie zapisać się na kurs języka angielskiego

Umówcie się na bezpłatne spotkanie

Wejdźcie na nasz kalendarz, wybierzcie datę i godzinę spotkania z tych dostępnych i kliknijcie „rezerwuj”. Poprosimy Was o wypełnienie krótkiego kwestionariusza, który usprawni proces rekrutacji. Dla Waszej wygody uruchomiliśmy spotkania online – poprzez program zoom.us lub na miejscu w Live przy ulicy Morgowej 4 w Łodzi.

Sprawdźcie skrzynkę mailową

Otrzymacie od nas maila potwierdzającego spotkanie (w przypadku spotkania online również instrukcje jak się zalogować) i link do testu online, który pozwoli wstępnie naszemu metodykowi zorientować się na jakim poziomie zaawansowania językowego jesteście. Ten krótki test powinien zająć Wam około 15 minut. Pamiętajcie, że nie musicie znać odpowiedzi na każde z pytań. Lepiej niektóre z nich pozostawić nierozwiązane niż strzelać i zostać przypisanym do niewłaściwej grupy. W dzień spotkania otrzymacie od nas wiadomość z prośbą o potwierdzenie Waszej obecności.

Na spotkaniu porozmawiajcie z metodykiem

Zarówno w języku angielskim – nasza rekrutacja jest dwustopniowa. Poza wiedzą gramatyczną sprawdzamy Wasze zdolności komunikacyjne, tak żebyście w grupie którą Wam zasugerujemy mogli się czuć swobodnie i czyli, że robicie postępy; jak i w języku polskim – powiedz czego oczekujesz. Po około trzydziestominutowej rozmowie nasz metodyk – Dominik będzie wiedział na jakim poziomie jesteście i zaproponuje Wam grupę, do której będziecie mogli dołączyć od 28 września (wtedy zaczynamy rok szkolny w Live).

Wybierzcie termin zajęć

Najczęściej z kilku dostępnych (na początku rekrutacji). Po wyborze zadzwońcie do nas 530-061-766 lub 731-404-134 i upewnijcie się, że wybrane przez Was miejsce jest dostępne, zarezerwujcie je dla siebie i przyjdźcie do naszego biura przy ulicy Morgowej 4 w Łodzi podpisać umowę. Dziewczyny w biurze przeprowadzą Was przez cały proces i zaproszą Was na pierwsze zajęcia.

Jeśli chcecie zapisać swoje dziecko na kurs języka angielskiego

Umówcie się na bezpłatne spotkanie

Wejdźcie na nasz kalendarz, wybierzcie datę i godzinę spotkania z tych dostępnych i kliknijcie „rezerwuj”. Poprosimy Was o wypełnienie krótkiego kwestionariusza, który usprawni proces rekrutacji. Dla Waszej wygody uruchomiliśmy spotkania online – poprzez program zoom.us lub na miejscu w Live przy ulicy Morgowej 4 w Łodzi. Pamiętajcie przy tym, że miejsca w grupach dziecięcych i młodzieżowych szybko się wypełniają. Jeśli chcecie móc wybrać najlepszy termin zajęć dla swojego dziecka postarajcie się wybrać termin rozmowy jak najszybciej.

Sprawdźcie skrzynkę mailową

Otrzymacie od nas maila potwierdzającego spotkanie (w przypadku spotkania online również instrukcje jak się zalogować), a w dzień spotkania wiadomość z prośbą o potwierdzenie Waszej obecności. Pamiętajcie, żeby na spotkaniu pojawić się razem z dzieckiem 🙂

Na spotkaniu porozmawiajcie z metodykiem

Pomóżcie mu lepiej poznać swoje dziecko. Opowiedzcie o jego mocnych stronach i historii z językiem angielskim, którą ma za sobą. Porozmawiajcie też o tym czego oczekujecie od kursu. Mariusz lub Agnieszka przeprowadzą krótką rozmowę w języku angielskim oraz krótki test kompetencji. Metodyk zaproponuje grupę na poziomie najodpowiedniejszym dla Waszego dziecka, opowie o tym jak wyglądają zajęcia u nas i o tym jak Live żyje poza zajęciami w grupach.

Wybierzcie termin zajęć

Najczęściej z kilku dostępnych (na początku rekrutacji). Po wyborze zadzwońcie do nas 530-061-766 lub 731-404-134 i upewnijcie się, że wybrane przez Was miejsce jest dostępne, zarezerwujcie je dla Waszego dziecka i przyjdźcie do naszego biura przy ulicy Morgowej 4 w Łodzi podpisać umowę. Dziewczyny w biurze przeprowadzą Was przez cały proces i zaproszą Was na pierwsze zajęcia.

Jeśli jesteś osobą dorosłą i chcesz zapisać się na kurs języka innego niż angielski

Dajcie nam znać telefonicznie: 530-061-766 / 731-404-134 lub mailowo. Zaprosimy Was na bezpłatną lekcję pokazową (ich terminy podamy wkrótce), żebyście mogli sprawdzić czy forma zajęć Wam odpowiada. Jednocześnie damy szansę naszemu lektorowi na wybadanie Twojego poziomu. Jeśli będziesz zadowolony, a lektor potwierdzi, że poziomowo odnajdziecie się kursie, zaprosimy Was do podpisania umowy.

Jeśli jesteś osobą dorosłą i chcesz zapisać swoje dziecko na kurs języka innego niż angielski

Sprawa wygląda bardzo podobnie. Dajcie nam znać telefonicznie: 530-061-766 / 731-404-134 lub mailowo, który język wybraliście. Zaprosimy Wasze dziecko na bezpłatną lekcję pokazową (ich terminy podamy wkrótce), żeby mogło sprawdzić czy forma zajęć mu się podoba, jednocześnie damy szansę naszemu lektorowi na wybadanie poziomu Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko będzie zadowolone, a lektor potwierdzi, że poziomowo odnajdzie się kursie, zaprosimy Cię do podpisania umowy.

Koniec sierpnia i wrzesień to dla nas gorący okres. Dlatego jeśli nie odbieramy telefonu, to pewnie dlatego, że chwilowo nie mamy takiej możliwości. Ale nie przejmujcie się zawsze oddzwaniamy.

Mamy nadzieję, że proces rekrutacji nie skrywa już przed Wami żadnych tajemnic. Jeśli chcielibyście jednak o coś dopytać, dzwońcie śmiało 530-061-766 / 731-404-134 napiszcie do nas wiadomość za pomocą facebooka lub wyślijcie mail na adres biuro@live.edu.pl